Dom Seniora Kępno

Stobrawskie Centrum Seniora zapewnia całodobowy pobyt w Domu Opieki dla 110 osób. Nasi podopieczni mieszkają w komfortowych pokojach z własną łazienką i WC z systemem przywoławczym, z dostępem do telewizji cyfrowej i internetu, wygodnymi i funkcjonalnymi meblami odpowiadającymi potrzebom osób starszych. Naszym podopiecznym gwarantujemy pomocy w codziennym funkcjonowaniu i kompleksową opiekę, opartą na indywidualnym podejściu.

Dom Seniora Kępno

Nasza placówka zapewnia opiekę długo i krótkoterminową a także turnusy rehabilitacyjne dla mieszkańców Kępna i okolic. Nasi podopieczni otrzymują indywidualny program opieki, terapii zajęciowej oraz aktywizacji. W każdym przypadku taki plan przygotowywany jest w oparciu o indywidualne potrzeby i możliwości pensjonariusza. Stobrawskie Centrum Seniora zapewnia zespół specjalistów składających się z lekarzy różnych specjalizacji, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologa, logopedy, opiekunek, terapeutów zajęciowych oraz dietetyka. Od lat wspólnie tworzymy przestrzeń, w której nasi mieszkańcy mogą rozwijać swoje pasje, cieszyć się życiem i czuć się bezpiecznie.

Infrastruktura naszego centrum pozwala na aktywizację podopiecznych, ale jednocześnie zapewnia każdemu z nich prywatność i indywidualne podejście. Do dyspozycji mieszkańców pozostają wspólne pomieszczenia wypoczynkowe, będące centrum życia naszej małej społeczności - idealnym miejscem spotkań, rozmów lub wspólnego oglądania telewizji. W obiekcie znajdują się także wspólne łazienki wyposażone w wanny z podnośnikiem, w których oprócz kąpieli, prowadzona będzie stymulacja i relaksacja mieszkańców. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom żywieniowym naszych mieszkańców posiadamy własną kuchnię, która oferuje posiłki według indywidulanych diet i zaleceń. Przez cały rok udostępniony dla naszych podopiecznych jest ogród, w którym mogą oni nie tylko odpoczywać i spacerować, ale także prowadzić swój ogródek.