Opieka całodobowa

W naszym Domu Opieki mieszkają osoby, które potrzebują pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Zapewniamy bezpieczne środowisko i kompleksową opiekę, opartą na indywidualnym podejściu. Część całodobowa przewidziana jest dla 127 osób, które mieszkają w 63 pokojach.

Placówka zapewnia opiekę długo i krótkoterminową a także turnusy rehabilitacyjne. Dla każdego mieszkańca przygotowujemy indywidualny program opieki, terapii zajęciowej oraz aktywizacji. W trosce o naszych podopiecznych staramy się brać pod uwagę Ich indywidualne potrzeby. Czuwać nad tym zespół specjalistów składających się z lekarzy różnych specjalizacji, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologa, logopedy, opiekunek, terapeutów zajęciowych oraz dietetyka. Dla naszych mieszkańców stworzyliśmy przestrzeń, w której poczują się bezpiecznie, mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także mają możliwość dzielić się zarówno swoją wiedzą, jak i doświadczeniem.

Celem i priorytetem Stobrawskiego Centrum Seniora jest profesjonalna i fachowa opieka w każdej dziedzinie życia naszych mieszkańców. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi mieszkańcy cieszyli się dobrym samopoczuciem, zdrowiem, przyjazną, domową atmosferą. Dbamy o to, aby każdy nasz mieszkaniec odnalazł tu swoje własne, przytulne miejsce, czuł się otoczony opieką, zainteresowaniem, by miał stały kontakt z rodziną i otrzymywał wsparcie w trudnych dla niego chwilach. O opiekę w rodzinnej atmosferze dba  profesjonalny zespół pracowników, posługujący się również językiem niemieckim. Stobrawskie Centrum Seniora zostało wybudowane od podstaw i wyposażone w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny i wspomagający opiekę osób starszych. Wystrój, kolorystyka i wyposażenie wnętrz nawiązuje do warunków domowych. Do dyspozycji mieszkańców przewidzianych jest  63 pokoi każdy z dostępem do łazienki.

Ośrodek został zaprojektowany z myślą o osobach starszych i niesamodzielnych tak, by dał im poczucie bezpieczeństwa, a brak barier architektonicznych umożliwił im łatwe poruszanie się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Części wspólne, jak i pokoje są dostosowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (uchwyty, poręcze, podjazdy, wygodne krzesła i fotele). Do dyspozycji mieszkańców są w pełni wyposażone pokoje z własną łazienką i WC z systemem przywoławczym, z dostępem do telewizji cyfrowej i internetu, wygodnymi i funkcjonalnymi meblami odpowiadającymi potrzebom osób starszych.

Do dyspozycji mieszkańców dostępne są również pomieszczenia wypoczynkowe, będące idealnym miejscem spotkań, rozmów lub wspólnego oglądania telewizji.

W obiekcie znajdują się także wspólne łazienki wyposażone w wanny z podnośnikiem, w których oprócz kąpieli, prowadzona będzie stymulacja i relaksacja mieszkańców.

Własna kuchnia oferuje posiłki według indywidualnych diet zalecanych i preferowanych. Wokół budynku powstaje ogród, w którym mieszkańcy będą mogli odpoczywać i cieszyć się piękną naturą a ławki i alejki będą miejscem spotkań młodych i starszych pokoleń.